Informace o .EU doméně

ProfiHOSTING s.r.o., provozovatel služby ProfiWH, zajišťuje registraci a prodlužování .EU domén. Začali jsme proto přijímat objednávky registrací. Zaregistrujte si již nyní doménu .EU vyplněním objednávky na těchto webových stránkách.

Před spuštěním registrací budou zájemci informováni o dalším postupu.

Kdo může být vlastníkem .EU domény:

  • firmy, které mají sídlo, pobočku nebo právo podnikat na území některého ze členských států EU
  • organizace, instituce a zařízení v rámci některého z členských států EU
  • občané EU

Při objednávání registrace domény je třeba rozlišit 2 případy:

1. Zájemce má právo přednosti na dané doménové jméno - jedná se o:

  • státní orgán či veřejnou instituci
  • vlastníka stejnojmenné ochranné známky
  • všeobecně známou obchodní značku používanou v obchodním styku

Tyto domény budou registrovány v tzv. sunrise period. Žadatel má povinnost dodat všechny potřebné podklady, které prokážou jeho právo přednosti. Pokud se sejde více zájemců o dané doménové jméno, získá doménu ten, který podal žádost dříve a včas dodal úplné podklady

2. Ostatní zájemci - volná registrace bude spuštěna až několik měsíců po sunrise period. Opět platí podobné pravidlo, že doménu získá ten zájemce, který dříve podá žádost a zaplatí registrační poplatky.

Předregistrace domény je zcela zdarma a slouží k předběžnému vyjádření zájmu o budoucí registraci uvedené domény. Před zahájením registrací budete včas vyzváni k zaslání podrobností o objednávce a k zaplacení registračních poplatků. Nezaplacené objednávky nebudou odeslány k registraci.

Časový harmonogram:

Prosinec 2005 (7. prosince 2005) Začátek Sunrise period (fáze 1). Registrace .EU domény bude uvolněna pro státní instituce a majitele ochranných známek.

Únor 2006 (7. února 2006) Začátek Sunrise period (fáze 2). Registrace .EU domény bude dále uvolněna pro ostatní ochranné značky i obchodní známky dle legislativy příslušné členské země.

Duben 2006 (7. duben 2006) Ukončení Sunrise period. Spuštění registrací .EU domén pro širokou veřejnost.

Registraci domény lze provádět pouze na 1 rok, po roce je doménu možno prodloužit opět maximálně o 1 rok.Další­ informace ke stažení­ (zdroj EURid):